Stajyer Politikası Geliştirme Çalıştay Kaynak: Stajyer Politikası Geliştirme Çalıştay'ı I

 

Denizcilik endüstrisinin önemli bir insan kaynağını oluşturan “Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisleri” ile “Gemi Makineleri İşletme Mühendislerinin” mesleki temsilcisi olan TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO), ülkemizdeki denizcilik eğitimini çok yakından takip etmektedir. GEMİMO’nun Anayasadan kaynaklanan görevleri kapsamında denizcilik eğitimi ve sorunları ile ilgili düzenli olarak gerçekleştirdiği akademik toplantılarda, akademisyenleri ve sektör temsilcilerini bir araya getirerek sorunların tespiti ve çözüm önerileri konularında çalışmalar yapmaya devam ediyor.

2019/2020 Öğretim yılı “Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği” ve “Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği” bölümü öğrencilerinin açık deniz stajlarına çıkmaya başladığı bu günlerde, GEMİMO ve Deniz Çalışanları Dayanışma Derneği (DADDER) ile birlikte staj politikaları ile ilgili seri çalıştaylar düzenleyecek.

2019/2020 Öğretim yılı “Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği” ve “Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği” bölümü öğrencilerinin açık deniz stajlarına çıkmaya başladığı bu günlerde, GEMİMO ve Deniz Çalışanları Dayanışma Derneği (DADDER) ile birlikte staj politikaları ile ilgili seri çalıştaylar yapmayı planladık. Aşağıda detayları verilen çalıştaylardan ilki, “Tanımlar, Görevler, Yetkiler ve Sorumluluklar” başlıkları altında, gemi işletmelerinin personel ve eğitim müdürleri ile denizcilik eğitimi veren fakülte temsilcilerinin bir araya getirilmesi planlanıyor.

Bu konularla ilgili olarak 22 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 14.00'te 1. Stajyer Politikası Geliştirme Çalıştayı düzenlenecek.

'Tanımlar, Görevler, Yetkiler ve Sorumluluklar' başlıklı çalıştaya Gemi İşletmelerinin Personel ve Eğitim Müdürleri ve Denizcilik Eğitimi Veren Fakülte Temsilcileri konuşmacı olarak katılacak.

Çalıştay, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Genel Merkezinde gerçekleştirilecek.

 

 

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Genel Merkezi

Sahrayıcedit Mah.Halk Sokak No:29 Golden Plaza C-Blok Kat3 D, D:6 Kozyatağı 

Kadıköy - İstanbul 

Tel : 0216 747 15 51
Fax : 0216 747 34 35 
www.gemimo.org
E mail : bilgi@gemimo.org

 

 

 

02 Ocak 2020 / gemimo.org