II GMC 2016

BASIN DUYURUSU

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası ile İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü’nün öncülüğünde ve Türk Denizcilik Eğitim Konseyinin destekleriyle düzenlenen “The Second Global International Conference on Innovation in Marine Technology and the Future of Maritime Transportation” 24-25 Ekim 2016 günlerinde Bodrum Kefaluka Otel’de düzenlenecektir. GMC-2016 Uluslararası konferansı kapsamında Deniz Teknolojileri, Deniz Taşımacılığı Yönetimi ve Denizcilik Sektöründeki “yenilik” konularının akademik ve sektörel düzeyde ele alınması hedeflenmiştir.

Konferansta öne çıkan başlıklar aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

· Deniz Taşımacılığı Yönetimi ve Teknolojileri

· Liman, Elleçleme, Taşımacılık Teknolojileri

· Denizde Emniyet ve Güvenlik

· Seyir

· Deniz Taşımacılığının Sürdürülebilirliği

· Denizcilik Meteorolojisi

· İklim Değişikliği

· Deniz Çevresi ve Teknolojileri

Ayrıca konferansta sunulan bildiriler arasında akademik kurul tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda, akademik olarak yayınlanmaya değer bulunan bildiriler tam metin olarak Journal of ETA Maritime Science (JEMS) dergisinde yayınlanacaktır.

Konferans ile ilgili detaylı bilgiye, kongre web sayfası olan www.globalmaritimeconference.org adresinden ulaşılabilmektedir. Konferansa katılım için konferans web sitesindeki kayıt bölümünden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Denizcilik endüstrimizin değerli paydaşlarının kongremize yapacağı katılımlardan dolayı, akademik, kurumsal ve sponsorluk desteklerinden dolayı, düzenleme kurulu olarak şimdiden teşekkürlerimizi sunar, hayırlı, faydalı ve üretken bir kongre temennisi ile denizcilik kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Konferans Düzenleme Kurulu

II. Global International Conference on Innovation in Marine Technology and the Future of Maritime Transportation

24-25 Ekim 2016

Bodrum Kefaluka Resort Otel
www.globalmaritimeconference.org

26 Eylül 2016 / gemimo.org