Gemi Makinelerinde Enerji Tasarruf Potansiyelleri

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) 13 Kasım 2014 tarihinde Kadıköy Gündüz Aybay Denizcilik Merkezi’nde bir seminer gerçekleştirdi. Oda tarafından, gemilerde enerji verimliliği ile ilgili düzenlenecek seminerler zinciri bünyesinde yapılan sunuma katılım yoğundu.

TMMOB GEMİMO Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Feramuz Aşkın ve nezdinde diğer yönetim kurulu üyeleri, TMMOB GEMİMO Onursal Başkanı Müh. Erkan Dereli, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Tahir Sarıoğlu, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Birol Bayrakdar, TMMOB GEMİMO üyeleri ile diğer sivil toplum kuruluşu ve çeşitli denizcilik firma temsilcilerinin de hazır bulunduğu seminerde açılış konuşmasını TMMOB GEMİMO Genel Sekreteri Müh. Salih Bilal gerçekleştirdi.

40 kişi katılımcı kapasitesi olması planlanan ve 100’ün üzerinde katılımcının hazır bulunduğu seminer "Gemi Makinelerinde Enerji Tasarruf Potansiyelleri ve Verimli İşletmeciliğin Esasları" başlığı altında yapıldı. TMMOB GEMİMO Yönetim Kurulu Üyesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan Parlak’ın eğitimci konuşmacı olarak katıldığı seminer iki saat sürdü.

Seminer sonunda TMMOB GEMİMO Onursal Başkanı Müh. Erkan Dereli, Prof. Dr. Adnan Parlak a bir teşekkür belgesi takdim etti. Seminer sonunda konuşma yapan Müh. Erkan Dereli örgütlülüğün önemini vurgulayarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

19 Ocak 2015 / gemimo.org