TMMOB GEMİMO İZMİR ŞUBE 8 . OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI VE SEÇİM HK

TMMOB GEMİMO İZMİR ŞUBE 8 . OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI VE SEÇİM HK

Mühendis-Mimar 2022 Asgari Ücreti

TMMOB Yönetim Kurulu’nun 20 Aralık 2021 tarihli toplantısında; "Ücretli çalışan mühendis, mimar ve şehir plancıları için 2022 yılı ilk işe giriş bildirgesinde baz alınacak asgari brüt ücretin 7.850 TL olarak belirlenmesine; Odalarınca belgeli çalışmanın koşul olduğu uzmanlık alanlarında, mesleki deneyimin arandığı alanlarda, şantiye şefliği, sorumlu müdürlük, iş güvenliği uzmanlığı, yapı denetim elemanı, daimi nezaretçi, uzak yol kaptanlığı vb. hizmetlerde asgari ücret uygulanmayacağını, bu durumda olan mühendis, mimar, şehir plancılarının ücretlerinin alınan sorumluluk gereği belirlenen asgari ücretinin üzerinde olmasına" Kararı alınmıştır.

PARİS İKLİM ANTLAŞMASI ve DENİZ MÜHENDİSLİĞİNE ve GEMİ İŞLETMECİLİĞİNE ETKİSİ

PARİS İKLİM ANTLAŞMASI ve DENİZ MÜHENDİSLİĞİNE ve GEMİ İŞLETMECİLİĞİNE ETKİSİ

MARIHEALTH Projesi Yakında Tamamlanıyor

MariHEALTHProjesi,doktorlarıngemilerinçevrevekoşullarıhakkındaveayrıcadenizcilerintıpeğitimikonusundakibilgiboşluklarınıdoldurmakiçinbiruzaktaneğitimmodülüoluşturmayıamaçlıyor. Kursiyerler24farklımodüldeeğitimalırken,değerlendirmemodülleriiledemevcutdurumlarınıincelemeşansıbuluyorlar

VEFAT- BAŞSAĞLIĞI (MK-75 ) SN. MÜHENDİS SÜLEYMAN SAVAŞ'IN EŞİ FAİKA SAVAŞ

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası'nın geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanlarından (MK-75) ve Odamızın değerli üyelerinden Sayın Müh. Süleyman Savaş'ın eşi Faika Savaş vefat ettiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.. Merhumeye Allah'tan rahmet, Sayın Süleyman Savaş ve acılı ailesine başsağlığı dileriz. TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

“The 4th Global International Conference on Innovation in Marine Technology and the Future of Maritime Transportation – GMC’21”

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası, Strathclyde Universitesi, Costanta Denizcilik Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi öncülüğünde düzenlenen “The 4th Global International Conference on Innovation in Marine Technology and the Future of Maritime Transportation – GMC’21” 18-19 Kasım 2021 günlerinde çevrimiçi olarak düzenlenecektir. Deniz Ticaret Odası, Güven Kepçe, MedMarine, Sanmar ve Uzmar firmalarının değerli sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan GMC’21 uluslararası konferansının bu yılki ana temaları “Denizcilik sektöründe dekarbonizasyon” ve “"Pandeminin Denizcilik Eğitimi ve Deniz Taşımacılığına Etkileri"dir. 2 gün 24 ayrı oturumda gerçekleşecek olan konferans, 128 bildiri, 360 yazar ve 24 oturum başkanı içermektedir. Uluslararası konferansa, Bulgaristan, Kanada, Çin, Hırvatistan, İngiltere, Estonya, Finlandiya, Gürcistan, Yunanistan, Hong-Kong, Endonezya, İran, Japonya, Kenya, Kore, Malezya, Hollanda, Norveç, Filipinler, Polonya, Romanya, Rusya, İskoçya, Singapur, İspanya, İsveç, Amerika, Ukrayna gibi dünyanın dört bir yanından katılım sağlanacaktır.

Exposhipping Expomaritt İstanbul, 16. Uluslararası Denizcilik Fuar & Konferansı

Exposhipping Expomaritt İstanbul, 16. Uluslararası Denizcilik Fuar & Konferansı 30 Kasım – 03 Aralık 2021 tarihlerinde VIAPORT Marina-Tuzla’da gerçekleştirilecek.

DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDEKİ ŞİRKETLERDE YÖNETİM HATALARI VE DÖNÜŞÜM ZORLUKLARI

A.YAŞAR CANCA İNCE DENİZCİLİK / TMMOB GEMİMO / İTÜ DF ve YTÜ GİDF ÖĞR. GÖR. BU SUNUM T.A.B MÜKEMMELİYET MERKEZİ VE TMMOB GEMİMO ORTAKLIĞI İLE HAZIRLANMIŞTIR.

TMMOB AFET DAYANIŞMA KAMPANYASI

Ülkemiz, felaketlere dönüşen doğa olaylarının ağır sonuçları altında zor günler geçirmektedir. Afet öncesi hazırlık, müdahale ve afet sonrası organizasyon konusunda ortaya çıkan yetersizlik, yanlışlar ve ülke yönetimin gösterdiği tutum tablonun ağırlaşmasına neden olmuştur. TMMOB ve bağlı birimleri yangın ve sel felaketinden etkilenen bölgelerde başından itibaren sürecin içerisinde yer almış, dayanışma faaliyetleri organize etmiştir. Yürütülen dayanışma çalışmaları ile afet müdahale çalışmalarının merkezi olarak koordine edilmesi amacıyla TMMOB Genel Sekreteri, TMMOB İKK Sekreterleri ve Oda Yazman / Sekreter Üyelerinin katılımı ile TMMOB Afet Koordinasyon grubu oluşturulmuştur. Koordinasyon düzenli olarak toplantı yaparak çalışmalarına başlamıştır. Yangınların etkili olduğu Muğla ve Antalya ile selin etkili olduğu Van illerimizde müdahale sırasında ve afet sonrası kullanmak üzere acil ihtiyaçların karşılanması çalışmaları sürmektedir. İhtiyaçların karşılanması ve organizasyon çalışmaları, afet bölgelerindeki TMMOB İl/İl İlçe Koordinasyon Kurullarımız aracılığı ile yürütülmektedir.

YAZ DÖNEMİ KARA STAJLARI DESTEK PROGRAMI

GEMİMO olarak meslek alanları ile ilgili öğretim yapan kuruluşlarla işbirliği yaparak, yeterli nitelikte Gemi Makinaları İşletme Mühendisi ve Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisinin yetişmesine yardımcı olmak, öğrencileri mesleğe hazırlayacak, staj, eğitim çalışmalarında bulunmak denizcilik sektöründe ülke ve toplum yararı doğrultusunda üretimin ve kalitenin artırılması yönünde çalışmalar yapmak ve bu kapsamda denizcilik sektöründeki staj sorunu ile ilgili şirketleri ve öğrencileri bir araya getirmek amacı ile şirketlerden GENÇ GEMİMO üyeleri için talep ettiğimiz, şirketlerinde vermiş oldukları sınırlı sayıda kontenjanları değerlendirmek isteyen öğrenciler için bir başvuru formu oluşturduk. GEMİMO’nun sadece şirketler ile öğrenciyi bir araya getirdiğini iki taraftan da herhangi bir maddi çıkar ve sorumluluğunun olmadığını belirtmek isteriz.

Yakamoz- Deniz ve Kadın Sempozyumu 2021

TMMOB GEMİMO olarak 2016 yılından itibaren her yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde denizcilik sektörünün ışıldayan kadınlarının bir araya geldiği "Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu”; bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle çevrimiçi platformda gerçekleştirilmiştir. Aşağıdaki linkten YAKAMOZ 2021 i izleyebilirsiniz

ETKİNLİKLER

HABERLER & DUYURULAR


Denizcilik Sektöründeki Yönetim Zaafları ve İşletme Körlüğü

Devamı...


Yakamoz 2017 Deniz ve Kadın

Devamı...


Anayasa Değişiklik Paketi Üzerinde Bir Çalışma

Devamı...


EXPOSHIPPING Istanbul 2017

Devamı...