TMMOB GEMİ MAKİNELERİ İŞLETME MÜHENDİSLERİ ODASI ENSPEKTÖR EĞİTİMİ

TMMOB GEMİMO’nun amaçları içerisinde meslek alanıyla ilgili konularda denizcilik sektörünün ihtiyacı olan her kademedeki teknik personel için ulusal, uluslararası veya şirket nezdinde, gerek zorunlu olan gerekse de ihtiyaç olarak görünen eğitimlerin ve belgelendirmenin yapılabilmesi için eğitim programları düzenlemek de mevcuttur. Bu misyon ve teknik vizyon gereği ve görülen ihtiyaç üzerine, ülkemizin denizcilik işletmelerinin ihtiyaçlarına cevap vermek ve niteliği artırmak için, enspektör kavramının, enspektörün görev ve sorumluluklarının ve tüm güncel teknik detaylarının anlatılıp tartışılacağı ülkemizde üçüncü defa olmak üzere , TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası, İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ve Türk Armatörler Birliğiyle beraber yapılması planlanan Enspektör Eğitim Programının detayları aşağıdaki gibidir. Eğitimler TMMOB GEMİMO oda merkezinde gerçekleştirilecektir.

TMMOB EĞİTİM SEMPOZYUMU 4 KASIM 2023 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

4 Kasım 2023 tarihinde Ankara'da Makina Mühendisleri Odası Eğitim ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek olan TMMOB Eğitim Sempozyumu'nun Programı yayınlandı. Sempozyum TMMOB adına yapılacak açılış sunumunun ardından, dört oturumda mühendislik, mimarlık ve şehir plancılığı eğitiminin sorunlarını ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri tartışılacak. Sempozyum programına ulaşmak için tıklayınız.

Jean Monnet Burs Programı 2024 -2025

T.C. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İş Birliği ve Proje Uygulama Genel Müdürlüğü Jean Monnet 204 -2025 Akademik Yılı Burs Programı

“Uygulamalı Teknik Enspektör Eğitim Programı Basın Bildirisi”

TMMOB GEMİMO ve TÜRK ARMATÖRLER BİRLİĞİ “Uygulamalı Teknik Enspektör Eğitim Programı Basın Bildirisi” TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO), kurulduğu günden bu yana gerek kamu yararına gerekse de üyelerinin faydasına denizcilik alanındaki her türlü bilimsel gelişmeyi takip etmekte ve gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadır. GEMİMO, mesleğin ulusal ve uluslararası alanda temsiliyetinin, yoğun rekabetçi bir düzen içerisinde eksiksiz gerçekleştirilebilmesi için meslek alanlarıyla ilgili konularda her türlü eğitim, araştırma, teknik inceleme faaliyetlerinde bulunmaktadır. Bu girişimleri bilimsel yayın organlarında, kongre ve sempozyumlarda da toplumun tüm kesimi ve meslek paydaşlarıyla paylaşmaktadır.

YAKAMOZ Dönüşümsel Liderlik Eğitimi Talep Toplama

YAKAMOZ Dönüşümsel Liderlik Eğitimi Talep Toplama Formu

18 Mayıs “Uluslararası Denizci Kadınlar Günü" Yönetici Yetiştirme Programı

TMMOB GEMİMO olarak; 18 Mayıs günü “Uluslararası Denizci Kadınlar Gününde, oda merkezimizde kadının denizlerdeki varlığını kokteyl eşliğinde kutlarken, “Yönetici Yetiştirme Programı” eğitimini sizlere sunduk ve planlanan program kapsamınsa önde gelen kişisel gelişim uzmanı Dr. Gürkan Sekmen'in (@elyapimiruhlar) “Dönüşümsel Liderlik” adlı eğitimi ile başlayacağımızı sizlerle paylaştık.

GATE RUDDER® YENİLİKÇİ DÜMEN VE SEVK SİSTEMİ

GATE RUDDER®, gemi mühendisliği araştırmacılarının belirttikleri gibi, bağımsız kontrollü ikiz dümen yelpazesi, nozul destekli momentum etkisi, enerji verimliği, kavitasyon, titreşim ve gürültü avantajının sağladığı dayanım kabiliyeti ile gemi sevki alanında yeni bir devir açmaktadır.

TEKNİK ENSPEKTÖR EĞİTİM PROGRAMI

23 Mayıs 2023 – 20 Haziran 2023

Gaz Ölçüm Uzmanı Sınav Duyurusu

Bu kapsamda, Gaz Ölçüm Uzmanı Seminerleri sonucunda Katılım Sertifikası alan kişilerden gerekli şartları taşıyanlara 17.02.2023 tarihinde yapılması planlanan ancak ertelenen Gaz Ölçüm Uzmanı Sınavı 05.05.2023 günü saat 14.30’da “İstasyon Mahallesi Hakim Sokak No:3, Tuzla/İSTANBUL” adresinde bulunan Piri Reis Üniversitesi Hazırlık Kampüsü Konferans Salonu'nda Gaz Ölçüm Uzmanı Sınavı gerçekleştirilecektir.

AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ

Eğitim 29.03.2023 tarihinde saat 17.00’da başlayacaktır. Eğitim ücretsiz olup tüm üyelerimizin katılımına açıktır.

ENSPEKTÖR EĞİTİMİ

TMMOB GEMİMO ve TAB’ın ortaklaşa gerçekleştirdiği ve 18 Ocak 2023 tarihinde başlayıp , 18 Mart 2023 Tarihinde sona eren “Enspektör Eğitim Programı”nı tamamlayan katılımcılara sertifikaları verilmiştir.

ETKİNLİKLER

HABERLER & DUYURULAR


GLOBAL MARTIME CONGRESS

Devamı...


Gemi ve Su Araçlarında Gazdan Arındırma "Gaz Ölçüm Uzmanı Semineri"

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, 1 Şubat 2022 tarihinde 31737 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Gemi ve Su Araçlarında Gazdan Arındırma Yönetmeliği"nde TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası, Gaz Ölçüm Uzmanı Semineri düzenleme konusunda yetkilendirilmiş olup, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü tarafından uygunluğu alınmıştır.

Devamı...


ENSPEKTÖR EĞİTİM DUYURUSU

TMMOB GEMİMO’nun amaçları içerisinde meslek alanıyla ilgili konularda denizcilik sektörünün ihtiyacı olan her kademedeki teknik personel için ulusal, uluslararası veya şirket nezdinde, gerek zorunlu olan gerekse de ihtiyaç olarak görünen eğitimlerin ve belgelendirmenin yapılabilmesi için eğitim programları düzenlemek de mevcuttur. Bu misyon ve teknik vizyon gereği ve görülen ihtiyaç üzerine, ülkemizin denizcilik işletmelerinin ihtiyaçlarına cevap vermek ve niteliği artırmak için, enspektör kavramının, enspektörün görev ve sorumluluklarının ve tüm güncel teknik detaylarının anlatılıp tartışılacağı ülkemizde daha önce gerçekleştirilmemiş ve ilk kez TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası ve Türk Armatörler Birliği tarafından gerçekleştirilecek Enspektör Eğitim Programı düzenlenecektir

Devamı...


TMMOB DENİZCİLİK GRUBU “DENİZCİLİK EKONOMİSİ VE POLİTİKALARI” PANELİ 08 ARALIK 2022

Gemi Mühendisleri haftası kapsamında, TMMOB Denizcilik Grubu olarak düzenlediğimiz “Denizcilik Ekonomisi ve Politikaları” konulu panel, Prof.Dr. Ahmet TAŞDEMİR medaretörlüğünde 8 Aralık Perşembe günü saat 14:30 da gerçekleştirilecektir

Devamı...