III.Global Maritime Conference - GMC’19 Konferansı

Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri odasının geleneksel olarak düzenlemiş olduğu kısa adıyla “Global Maritime Conference” olarak anılan GMC’19 konferansı bu yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ile birlikte Selçuk / İzmir’de 18 – 19 Nisan 2019 tarihleri arasında Korumar Ephasus Otelinde düzenleniyor. Uluslararası nitelikteki konferansta, denizcilikte teknolojik yaklaşımlar, insan faktörü, yenilikçi tasarım ve buluşlar, denizde siber güvenlik, yeni deniz yakıtları ve verimlilik, gemi inşa, lojistik ve deniz ticareti ve hukuk, liman operasyonları, deniz ulaştırma yönetiminde dijital yaklaşımlar vb. konularla ilgili toplam 64 bilimsel araştırmanın sonuçları değerli katılımcıların önünde tartışılacak. Konferansta ayrıca Dünya Denizcilik Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. George Theocharidis ve Strathclyde Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Osman Turan konuk konuşmacı olarak katılıyorlar. Konferansta sunulan bildiriler arasından akademik kurul tarafından belirlenecek bildiri sahiplerine en iyi bildiri ödülü verilmesi planlamıştır. Ayrıca konferansta sunulan bildiriler arasında akademik kurul tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda, akademik olarak yayınlanmaya değer bulunan bildiriler tam metin olarak Journal of ETA Maritime Science (JEMS) dergisinde yayınlanacaktır. GMC’19 Konferansı ile ilgili detaylı bilgiye, konferans web sayfası, www.globalmaritimeconference.org adresinden ulaşılabilmektedir. Konferansa katılım için web sitesindeki kayıt bölümünden kayıt yaptırılması gerekmektedir. Denizcilik endüstrimizin değerli paydaşlarının konferansımıza yapacağı katılımlardan dolayı, akademik, kurumsal ve sponsorluk desteklerinden dolayı, düzenleme kurulu olarak şimdiden teşekkürlerimizi sunar, hayırlı, faydalı ve üretken bir kongre temennisi ile denizcilik kamuoyuna saygıyla duyururuz.

"Kılavuzluk hizmetleri teşkilatlarında kılavuz kaptanlar için davranış tarzı prensipleri" taslak metin

TMMOB Gemi Makine İşletme Mühendisleri Odası olarak taslağını oluşturduğumuz "Kılavuzluk hizmetleri teşkilatlarında kılavuz kaptanlar için davranış tarzı prensipleri" ni siz değerli Meslek Erbaplarının görüşlerine sunuyoruz. Görüş ve önerilerinizi 05 Nisan 2019 tarihine kadar bilgi@gemimo.org e-posta adresine iletebilirsiniz.

18 MART Çanakkale Deniz Zaferi

Türk milletinin yazdığı kahramanlık destanı olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyor, bu vesile ile Büyük Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, canlarını ortaya koyarak ""Çanakkale Geçilmez"" dedirten kahraman şehit ve gazilerimizi, saygı ve minnetle ile anıyoruz. TMMOB GEMİMO YÖNETİM KURULU

Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmetleri Yönetmeliği' ne dava açıldı

Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmetleri Yönetmeliği' ne yürütmeyi durdurma talebi ile dava açıldı.

ARTIK TÜM ÜYELERİMİZ EUR-ING BELGESİ ALMAK İÇİN BAŞVURABİLECEK!

ARTIK TÜM ÜYELERİMİZ EUR-ING BELGESİ ALMAK İÇİN BAŞVURABİLECEK!

İş Kazası değil CİNAYETTİR!

Son günlerde üzülerek karşılaştığımız; Kerç Boğazı'nda ‘Maestro’ ve ‘Candy’ isimli gemilerde ve Tuzla'daki bir tersanede bakımı yapılan LR2 Posedion isimli gemide meydana gelen yangınlar sonucunda gelen ölümler, bir iş kazası ya da kader değil, kelimenin tam anlamıyla bir cinayettir.

Başsağlığı Mesajı

Kerç Boğazında elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden meslektaşlarımıza Allah' tan rahmet, aileleri ve sevenlerine de sabırlar dileriz. Başımız Sağolsun.

III. Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu

Türk denizcilik sektörünün çeşitli alanlarında çalışan kadınlar, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası tarafından 2016’dan bu yana düzenlenen ‘III. Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu’nda bir araya gelecekler.

Denizcilik Eğitimi Anket Değerlendirme Çalışması

7 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz çalıştayda Prof. Dr. Selçuk NAS tarafından sunumu yapılan Denizcilik Eğitimi Anket Değerlendirme çalışmasına

GEMİMO DENİZCİLİK EĞİTİM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gemi Makinaları İşletme Mühendisleri Odası’nın düzenlediği Denizcilik Eğitim Çalıştayı 7 Kasım 2018 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi, Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çalıştaya TMMOB’yi temsilen Yönetim Kurulu üyesi Baki Remzi Suiçmez katıldı.

Denizcilik Eğitim Çalıştayı

Denizcilik Eğitim Çalıştayı 7 Kasım 2018 İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Milletimizin birlik ve beraberliğini temsil eden, bağımsızlık ve özgürlüğümüzün en önemli günü 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun . Saygılarımızla TMMOB GEMİMO Yönetim Kurulu

EUR-ING (AVRUPA MÜHENDİSİ) BELGESİ BAŞVURULARI ALINMAYA BAŞLADI

EUR-ING (AVRUPA MÜHENDİSİ) BELGESİ BAŞVURULARI ALINMAYA BAŞLADI

ETKİNLİKLER

HABERLER & DUYURULAR


Denizcilik Sektöründeki Yönetim Zaafları ve İşletme Körlüğü

Devamı...


Yakamoz 2017 Deniz ve Kadın

Devamı...


Anayasa Değişiklik Paketi Üzerinde Bir Çalışma

Devamı...


EXPOSHIPPING Istanbul 2017

Devamı...