SheFarers Yakamoz 2020 -" Kadınlar Denizde"

Odamızın sosyal faaliyetleri kapsamında, 2016’dan bu yana her yıl kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bu yıl SheFarers Platformu “Yakamoz: Deniz ve Kadın Sempozyumu” ile “Kadınlar Denizde” mottosu altında kutlamaya hazırlanmaktadır. Her sene olduğu gibi bu sene de denizcilik sektörünün her alanından kadını bir araya getirerek eşsiz bir organizasyona imza atma yolunda olduğumuz TMMOB GEMİMO SheFarers Platformu, bu sene bir ilk gerçekleştirerek denizcilik camiasını “denize” davet ediyor.

 

İstanbul Boğazı’nda tarihle iç içe kutlamaya hazırlandığımız ve uluslararası camiadan katılımcıların da yer alacağı organizasyonumuz 8 Mart 2020 Pazar günü teknede kahvaltı ile başlayacaktır. Konuşmacıların panel oturumları ve ardından denizcilik sektörünün her alanından kadın denizcilerin yaşadığı sektördeki sorunların, eksikliklerin ve çözümlerinin yer alacağı 6 farklı konu hakkında “SeaThon Beyin Fırtınası” gerçekleştirilecektir.

“SeaThon Beyin Fırtınası”, denizcilik sektöründeki kadınlar için daha iyi koşullar sağlanması adına fikirler üretmek üzere 6 farklı başlık altında toplanacaktır. Gruplar, verilen konunun zorluklarını veya problemlerini belirtmek ve çözümleri hakkında tartışmak için açık kürsüde söz sahibi olacaklardır. Beyin fırtınasının tamamlanmasının ardından, ekip liderleri fikirleri toplayacak ve konular hakkında kısa bir sunum yapacaklardır. Herkesin söz sahibi olacağı bu “SeaThon Beyin Fırtınası” oturumu sonuç bildirgesi denizcilik sektöründe söz sahibi ulusal ve uluslararası platformlara rapor olarak sunulacaktır.8Mart 2020 tarihinde İstanbul Boğazı’nda İNCİSU teknesinde gerçekleşecek olan, etkinliğimizde sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız.

 

18 Şubat 2020 / gemimo.org